Про жіноче відверто та з гумором!
Думки

Одна порада, яка змінила мої погляди на стосунки

І ваші, мабуть, змінить теж…

Зізнаюся чесно, з роками я звик вимагати від присутніх в моєму житті людей дуже багато чого. Сам я даю оточуючим дуже багато, рідко ставлячи на перше місце себе. Це дуже токсична звичка, яка є причиною розчарування в більшості моїх відносин.

Нещодавно я розповів психотерапевту про двох людей, які засмутили мене, тому що не любили і не піклувалися про мене так, як це робив я. Психотерапевт визнала справедливість моїх почуттів, але сказала: «Не можна очікувати від людей того, чого вони не можуть запропонувати».

У кожної людини свій власний шлях і своя ноша, що впливають на те, як ми любимо, як дбаємо про інших і як взаємодіємо з оточуючими нас людьми. Вас обов’язково розчарує той, хто відноситься до вас не так, як би ви хотіли. Вам захочеться позбутися від такої людини. Але не можна проектувати на інших людей свої очікування і вимагати якогось ставлення до себе, якщо вони в принципі не можуть цього запропонувати.

Є певні речі, які нам слід зрозуміти про себе, щоб навчитися дарувати любов. А якщо ми не дивимося в обличчя своїм демонам, то часом пропоновану нами любов прийняти дуже непросто. Мій психотерапевт пояснила, що люди, присутні в моєму житті, люблять мене, але по своїй натурі просто не можуть запропонувати нічого кращого.

Це все змусило мене задуматися, чому я незадоволений своїми відносинами. У своїх спробах розібратися в собі я завжди покладався на інших, що було несправедливо і справляло величезний тиск на моїх друзів, родину і партнерів у відносинах. Мені не отримати бажаного, не примусити людей зрозуміти, яку любов я від них чекаю, і не дати їм зрозуміти, як сильно вони змушують мене страждати, якщо спочатку не скажу їм про це. Велика частина моїх розчарувань була викликана саме моєю нездатністю виговоритися.

Практичне застосування цієї поради у відносинах вже змінило моє життя. Так, я розповів своєму біологічному батькові, з яким у мене останні п’ять років були натягнуті відносини, чому не хотів проводити з ним час. Я пояснив йому, що відчував його байдужість, на що він відповів, ніби думав, що мені просто потрібно більше часу і що я не хотів, щоб він втручався в моє особисте життя. Тоді ми посварилися, тому що я не отримував від нього необхідну мені любов, але тепер розумію, що він і не міг запропонувати її мені. Тепер ми знову спілкуємося, і я можу змінити свої очікування, щоб вони більше відповідали його емоційним можливостям.

Я розумію, що повинен говорити людям про свої бажання, а також зрозуміти, що вони можуть мені запропонувати, виходячи з їх емоційних здібностей. А ще розумію, що не повинен миритися з людьми, які не дають мені того, що я заслуговую. Але я з нетерпінням чекаю спілкування з найбільш близькими мені людьми, щоб переконатися, що наші відносини максимально повноцінні.

Крім того, якщо хтось не може присвятити мені всього себе, то, напевно, і мені не варто робити того ж. І це цілком нормально.

Автор: Suraj Panigrahy

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть "Ctrl+Enter"
Одна порада, яка змінила мої погляди на стосунки

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: