Про жіноче відверто та з гумором!
Відвертo, Думки

5 ознак емоційної незрілості у стосунках

Або що таке “дитячий садок” і як із цим боротися…

Емоційна зрілість – це, в першу чергу, вміння справлятися зі своїми емоціями.

Дорослі люди здатні керувати власними страхом, гнівом, заздрістю, ревнощами, невдоволенням і безліччю інших емоцій. Загалом, зрілість – це здатність проживати життя з усіма його негараздами і несподіванками, вкладати себе у стосунки і адекватно ставитися до свого партнера.

Будувати стосунки з партнером, який уже виріс, але дорослішати відмовляється, – справжнє катування. Вони егоїстичні, схильні ідеалізувати світ і вважати, що він несправедливо до них ставиться, вони не хочуть мінятися, а їхні емоційні перепади можна порівняти хіба що з американськими гірками. Думаєш, тебе це не стосується?

Спробуй оцінити себе і свого партнера за такими пунктами:

  1. Незрілі люди безвідповідальні. Перше, що робить незріла людина в неприємній ситуації – переводить стрілки. Він правий у будь-якій ситуації, і весь світ проти нього. Чому це погано? На таких людей не можна розраховувати, адже їхня обіцянка нічого не значить. Навіщо напружуватися, якщо свою неспроможність можна звалити на зовнішні обставини або навіть супутника життя?
  2. Незрілі люди непередбачувані. Не в тому сенсі, що з ними не засумуєш. Вони не можуть контролювати свої емоції і схильні перебільшувати будь-яку проблему. Сльози, крик і рукоприкладство – їх інструменти. Чому це погано? З такою людиною живеш як на пороховій бочці. Складно уявити собі щось більш обтяжливе.
  3. Незрілі люди не вміють конфліктувати. Тобто, зав’язати конфлікт для них – нікчемна справа, звичайно ж. А от вирішувати його їм не так цікаво. Вони роблять з мухи слона, відмовляються йти на компроміси і визнавати свою неправоту. Чому це погано? Тому що кожна сварка може стати останньою. Добре ще, якщо ви дітей не встигли завести.
  4. Незрілі люди злопам’ятні. Їхня відмінна риса – крайній ступінь егоїзму. Вони впевнені, що все обертається навколо них, і вкрай чутливі до несправедливості на свою адресу. При цьому вони не вміють прощати. Чому це погано? Щоб стосунки розвивалися, дуже важливо пробачати помилки інших людей. Уяви, як жити з людиною, яка при кожній сварці згадує, як 5 років тому ти розбила його улюблену чашку?
  5. Незрілі люди залежні. Зрілі стосунки – це коли двоє дивляться в одному напрямку. Незріла людина дивиться тільки на свого партнера. Іноді здається, що без твого схвалення він не може навіть нігті постригти. Чому це погано? Людина, від якої залежать, перебуває в постійному стресі. Вона задихатиметься від потреби свого партнера в постійній увазі.

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть "Ctrl+Enter"
5 ознак емоційної незрілості у стосунках

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: