Про жіноче відверто та з гумором!
Думки, Корисно

13 правил психолога, які не вирішать всіх проблем, але змінять ваше ставлення до них

В інтернеті можна знайти різні зводи правил, за якими людям радять жити. Але здається, що вони розраховані на людину-робота, яка позбавлена будь-яких слабкостей. Психолог Поліна Гавердовська склала свої правила життя, які допомагають їй відчувати себе щасливою, і поділилася ними у блозі.

Ілюстрація: Fernanda Suarez

Хочемо розповісти вам ці прості й правильні слова, які підтримають в ті моменти, коли дійсно опускаються руки.

1. Всіх, крім близької рідні, можна замінити. Ніхто і ніщо не буває в одному екземплярі. Впускай нових людей у своє життя, навіть якщо поки що не розумієш, чи є у вас щось спільне. Одного разу ти зрозумієш, що залишилася сама, і це врятує тебе.

2. Завжди пробуй щось нове: їжу, одяг, маршрути, ґаджети, види діяльності, фільми, книги, теорії та пояснення Всесвіту. Мозок зроблений з «ледачої жуйки». Чим далі, тим більше він хоче гнутися в однакових ділянках, інші його звивини тяжіють до зникнення. Не дозволяй йому приліплюватися до одних речей, задоволень, шляхів, методів і трюків. Завжди пробуй щось нове, особливо коли тобі ліньки, страшно або не хочеться. Прийде час, і ти зрозумієш, що залишилася сама, і це врятує тебе.

3. Пробач всіх, кого можеш, інших забудь. Забуття — найкраще покарання і найкращі ліки. І ніколи ні з ким не сперечайся, краще зроби манікюр.

4. Поспішати немає куди. Все, що відбувається швидко, живе недовго. Якщо дійсно чогось хочеш — зробиш. Якщо перехотілося, отже воно було не таке потрібне. Ризиковані бажання і вчинки відкладай, даючи їм «відлежатися». Роби щось, у чому ти не впевнена, лише якщо бажання невідступно переслідує тебе довгий час.

5. Цей пункт доповнює попередній: якщо дуже хочеш чогось і вважаєш це правильним, — роби. Бажання — це життя. Дозволяй бажанню жити всередині та стеж за ним. Якщо воно не зникло — іди за ним.

6. Не здавайся, поки чогось хочеш. Удача — це досвід, тобто кількість повторень. Будь-яка невдача — брак досвіду, який компенсується досвідом. Сміливість і ризик — це досвід. Те, що часом виглядає як несусвітне нахабство, — це досвід. Стійкість, терпеливість, вміння прощати, витримка і незалежність — все це досвід. Головне — не здаватися, поки чогось хочеш.

7. Ніщо не є кінцем, навіть кінець — плинний. Пам’ятай про це в розпачі, в горі, біля могили друга, читаючи лист коханого, який покинув тебе. Неодмінно прийде той день, коли ти скажеш: «Це сталося на краще!» (особливо це стосується коханого). Ніщо не є кінцем: прийде час, і ти зрозумієш, що залишилася сама, і ця думка врятує тебе.

8. Ніщо не є кінцем, але кінець близько. І корисніше думати, що він завтра. Тоді легше виконувати всі ці пункти.

9. Роби що хочеш, але подбай про своє тіло, в іншому випадку воно несподівано відомстить тобі. Навчися запитувати, чого воно хоче, і виконувати це. Якщо ти ніколи не слухала тіла і не знаєш, як воно розмовляє, почни з простих речей на зразок лісових прогулянок, плавання чи йоги. Далі все станеться само собою: тіло чекає, щоб його почули.

10. Романтика, любов і пристрасть — це чудово. Але якщо плутати їх з близькістю, можна надовго залишитися без неї. А це нерозумно і шкідливо. Зроби так, щоб у тебе вона була. Нехай романтика і любов, навідавшись до тебе, застануть тебе в ліжку.

11. Останнє, про що варто хвилюватися, — що подумають про тебе люди. Люди думають в основному про себе, а також про тебе, приміряючи тебе до себе. Тобто вони не думають ні про тебе, ні одне про одного. Роби що хочеш і переглянь пункт №7.

12. Бійся впевненості. Впевненість — початок маразму. Сумнівайся, розглядай інші варіанти, залишай відкритими шляхи відступу для себе та інших. Я сумніваюся в кожному пункті, який написала. Але в цю секунду, мабуть, все залишу, як є. Якось я залишуся сама і перевірю, чи врятує мене все це.

P.S. Це єдиний пункт, в якому я не сумніваюся: бережи друзів. Друзі — єдине, що варто примножувати (мені поки вдається). Прийде час, і я зрозумію, що залишилася сама, а друзі одразу прийдуть і скажуть: «Ти здуріла чи що, у тебе ж є ми!» І це правда.

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть "Ctrl+Enter"
13 правил психолога, які не вирішать всіх проблем, але змінять ваше ставлення до них

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: