Про жіноче відверто та з гумором!
Думки, Корисно

7 способів стати емоційно сильнішими

«Запам’ятайте: м’яке серце набагато сильніше ніж жорстоке, вода є могутнішою за скелі, а любов – значно сильніша за насилля»,

– Герман Гессе.

Емоційна стійкість потрібна для того, аби вміти володіти ситуацією, а не навпаки: ситуаціє керує тобою.

Лао-цзи завжди повторював у своїх вченнях: сильна особистість може перемагати інших, а наймогутніша людина – може перемогти себе. Та варто пам’ятати про людей, які прожили не коротке життя, але навіть не намагалися перемогти себе.

Психологи зійшлися на думці про те, що кожна людина може у собі може витренувати хорошу емоційну стійкість, а ось і поради як це правильно зробити.

Як стати емоційно стійким?

Варто зазначити, що емоціональна стійкість не є чимось особливим, що відразу дарує вам перемогу і лідерство у будь-якій справі.

Насправді, це життєво необхідне уміння, якому дуже важко навчитися, тому не кожен в змозі перебороти себе. Лише ті, хто докладає максимум зусиль, хто переміг самого себе – отримують цей плід і використовують його.

1. Самосвідомість: 20 хвилин щоденного особистісного самоаналізу

Повірте, що це необхідно в першу чергу для вас та вашого здоров’я так само, як правильне харчування і фізичні навантаження.

Просто, замість того, аби витрачати час у соціальних мережах – заваріть смачний чай, візьміть аркуш, ручку і виписуйте усі думки про які так хочеться комусь розповісти.

Не жалійте аркуш, виливайте туди абсолютно все. Зробіть підсумок дня: що у вас вийшло прекрасно, а чого ще треба навчитися та удосконалити.

Зазирніть у себе, відчуйте свої потреби і постійно хваліть себе, але й знайте свої недоліки, аби працювати над ними. 

2. Приймайте негативні емоції

З усіх боків, чи то ТВ, чи інтернет чи просто перехожі – стверджують, що людина обов’язково має бути щасливою!

Людині наскільки змінили прошивку, що вона залежна від позитивних емоцій, які повинні її годувати, робити сильнішою і тому подібне. Та не варто забувати, що ми з вами у реальному житті, де нема єдинорогів та їстівних веселок. У всіх людей є проблеми і їх потрібно вміти розв’язувати, триматися гідно і брати хороший життєвий урок, аби наступного разу оминути цей камінь.

Ми піддаємося паніці, ми не можемо контролювати свої негативні емоції: роздратування, хвилювання, розчарування і тому подібне, тому дуже часто робимо непоправні речі, які суттєво псують ситуацію з якої ви могли б вийти переможцем, а не переможеним.

Навчіться сприймати ситуацію у таких масштабах, у яких вона є насправді, добре все аналізуйте і нормально реагуйте на ситуації, які не приносять тону задоволення, адже без поганого ми б не знали смаку хорошого.

3. Зрозумійте, що труднощі це не перешкоди, а виклик

Аби досягнуту хорошого емоційного розвитку необхідно пройти не через одне життєве випробовування, адже всі знання та досвід накопичуються у нас поступово. 

Не бійтеся визнавати, що вам важко і радитися з іншими, мудрими людьми, які компетентні в тому питанні. Навчіться брати для себе користь із будь-якої життєвої ситуації.

Кожен фініш – це по суті старт – не забувайте про ці мудрі слова Ліни Костенко.

4. Вимагайте від людей не уваги, а поваги

На жаль, багато людей просто вимагають тону уваги до себе, вони готові навіть на найдурнуватіші вчинки, аби нарешті про них заговорили. Насправді, це дуже боляча проблема, адже такі люди не уявляють свого життя без похвали, уваги і тому подібного – тобто, вони соціально не адаптовані і постійно перебувають у стані депресії та стресу.

Так не має бути, адже у сучасному ритмі життя необхідно навчитися розмовляти самому з собою, навчитися розуміти себе та робити все для того, аби тебе поважали, а не говорили.

5. Не забувайте, що зміни – це частина життя

Люди, які наповнені ентузіазмом зовсім інакше живуть, адже у їхніх очах палає вогонь віри, нових ідей. Саме такі люди не можуть прожити і дня без пригод або цікавих історій.

Вони готові змінювати усе, усіх і завжди. Для них це зовсім не стрес, а навпаки – задоволення. Ентузіастам легше досягати успіху, адже вони ніколи не бояться нових випробовувань, нових умов життя. 

Цього просто необхідно навчитися, бо тільки той, хто готовий абсолютно до всього – щасливий кожну хвилину.

6. Навчіться бути вдячними

Пам’ятайте, що завжди знайдуться люди кращі за вас, але це правило діє і в зворотному. Завжди є люди, яким набагато гірше ніж вам.

Ви можете чути, бачити, розмовляти, пересуватися своїми ногами, думати, обіймати своїх рідних і близьких – прекрасно! Але найприємніше – у вас є життя! Життя є неоціненним даром і за нього потрібно дякувати щодня, адже чимало людей помирає у війнах, терактах – зовсім не від своїх хвороб, а скільки молодих людей помирає за нашу свободу?

Складіть свій щоденничок у якому запишіть усе те, за що ви вдячні. Порівняйте свою ситуацію і ситуацію людей, яким набагато гірше. Відчуваєте різницю?

7. Сьогодні найкращий день, щоб здійснити свої мрії

Бути емоціонально стійким – означає постійно знати чого ти хочеш і досягати цього. Попри біль, попри те, що тобі важко – ти просто встаєш і робиш, адже ти це робиш для себе, для своєї користі.

Мрієш поїхати у подорож, але не вистачає коштів? Більше працюй – менше витрачай на дурниці!

Хоче схуднути? Переглянь свій режим дня, раціон і займайся спортом – якісно!

Хочеш мати гарну заробітну плату? Розвивайся, постійно вчися і не бійся говорити з людьми, які вже чогось досягли.

Щодня ти маєш прокидатися із відчуттям, що це твій день! День, який подарований тобі для того, аби реалізувати свою мрію, зробити своє життя кращим!

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть "Ctrl+Enter"
7 способів стати емоційно сильнішими

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: