Про жіноче відверто та з гумором!
Думки, Корисно

Нормальні реакції на ненормальні події

Майже рік повномасштабної війни – це майже рік життя у постійному стресі. Хтось плаче, хтось впадає у лють, хтось навпаки завмирає. І це насправді нормальні реакції на ці ненормальні події, зазначає практичний психолог Крістіна Гальчук. Вона дала три хороші рекомендації, що робити, коли такі реакції «накривають».

Емоційне оніміння

Може виникати як реакція на сильний стрес, з яким психіка не здатна впоратися. Тому запускаються захисні механізми. Часто це призводить до такого стану, коли людина взагалі не здатна переживати ані негативні, ані позитивні емоції. Також емоційне оніміння іноді супроводжується нездатністю плакати, навіть коли ми відчуваємо в цьому потребу.

Рекомендація.
Плакати – це найкраще, що ви здатні для себе зробити в такому стані. Каталізатором може стати мистецтво – сумна пісня чи фільм. Річ у тому, що, коли ви плачете, ви зменшуєте рівень кортизолу, і стрес зануляється.

Плакати нормально, іноді це найкраща терапія, найкраще перезавантаження, перезапуск для нервової системи. Окрім самозаспокоєння, пролиття емоційних сліз вивільняє окситоцин і ендорфіни. Ці речовини змушують людей почуватися добре, а також можуть полегшити як фізичний, так і емоційний біль.

Неконтрольований гнів, агресія і ненависть

Теж поширені емоції, які зараз відчувають українці та, зокрема, після трагедії у Дніпрі. В таких ситуаціях це здорова реакція, однак у тривалій перспективі вона здатна стати деструктивною для нас самих і навколишніх.

Рекомендація.
Знайдіть безпечний спосіб дати вихід гніву. Порвіть на шматки лист паперу, послухайте агресивний рок або займіться прибиранням.

Постійне придушення гніву та агресії може мати негативні для вашої психіки наслідки, з якими самостійно впоратися буде вже значно складніше

Нездатність стримати сльози й емоційні гойдалки

Такі стани під час війни, на жаль, також стали звичайними для більшості українців. Ми постійно перебуваємо в інформаційному полі, де говорять про війну, показують війну і багато смерті.

Рекомендація.
Навчіться перемикати увагу і витягати себе із цього стану постійного скролингу. Дотримуйтеся розпорядку дня, за можливості гуляйте на свіжому повітрі, реагуйте лише на дійсно важливу інформацію. Це – не прояв байдужості, а просто спосіб захистити свою психіку і зберегти фізичне здоров’я.

Важливий момент

Ще дуже важливо слідкувати за диханням. Розслабляти щелепу, розслабити шию, плечі, м’язи спини – для найкращого результату секунд на десять потрібно максимально напружити й “відпустити”, трошки порухати.

Пити воду, навіть якщо не хочеться. Просто зробіть декілька маленьких ковтків, наче змочуєте язик і горло.

Вимкніть звукові подразники, посидьте у тиші. А от темряви непотрібно! Хоча б ліхтарик, нічник, але світло важливе.

Пройдіться безцільно, прогуляйтеся – обов’язково звертайте увагу на найменші яскраві деталі під час прогулянки.

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть "Ctrl+Enter"
Нормальні реакції на ненормальні події

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: