Про жіноче відверто та з гумором!
Думки

Робота – дім: як змінити звичну рутину

Зміни в житті даються дуже важко, частіше за все людиною керує сила інерції. Тому одного разу ви можете виявити себе в стабільному і нудному “болоті” й що ви курсуєте між домом і офісом з рідкими перервами на відпустку. Тоді вам захочеться змінити своє життя.

Розповідає Тетяна Корякіна для tsn.ua

Багатьом час від часу спадає на думку ідея змінити своє життя. Але у багатьох вона так і залишається фантазією. Аби збільшити свої шанси  все-таки задовольнити свою потребу в змінах, прочитайте ці рекомендації.

  • Почніть з чіткого наміру вийти з рутини. Поставте собі певний термін, за який ви зміните свій графік життя. Ви повинні чітко відчути, що зараз не просто мрієте, а саме бажаєте досягти мети.
  • Не чекайте, що одного разу все зміниться. Ніхто ззовні не прийде і не витягне вас з рутини. Кожен займається своїм власним життям. Якщо ви самі собі не цікаві, то навряд чи хтось вами зацікавиться настільки, щоб захотіти заповнити ваше життя інтересами. Тому другий важливий крок – це взяти на себе відповідальність за майбутні зміни. Ви самі вибрали таке життя, яке є зараз. Тож самі й можете зробити інший вибір.
  • Заражайтесь від інших людей. З одного боку, не варто чекати допомоги ззовні, з іншого – важливо, щоб поруч були люди, з яких можна брати приклад. Замість того щоб знецінювати спосіб життя вашої колеги по роботі, подивіться, як вона так організовує день, що в неї вистачає часу ще й на інші справи.
  • Міняйте графік. Аби вмістити у своє життя ще щось, крім дому і роботи, потрібно розчистити для цього час. На жаль, багато хто зараз змушений працювати з ранку до вечора, часто затримуючись понад робочий час і без вихідних. Водночас більшість навіть не намагається вибити собі у керівництва вільний графік. Цілком можливо, якщо ви поставите собі за мету й аргументуєте ваш запит, керівництво піде назустріч. Якщо в тому місці, де ви працюєте, це неможливо, може, варто змінити роботу?
  • Делегуйте. Аби розчистити час, частину роботи чи домашніх занять можна передоручити іншим людям. Ви не можете піти вчитися заочно, бо щодня готуєте вечерю на всю сім’ю і займаєтеся прибиранням квартири після роботи? Нехай ваш чоловік або старші діти візьмуть на себе частину домашніх обов’язків. Із цим можна впоратися, якщо поставити собі таку мету.

  • Щодня робіть щось вам невластиве. Додайте у свій день якусь нову подію: переставте меблі, напишіть старому другові, зареєструйтесь на сайті знайомств, сходіть на майстер-клас із гри на ударних.
  • Якщо в певний момент щось піде не так і ви повернетеся до звичної вам рутини, не варто себе карати за слабкодухість. Це абсолютно нормально – піддаватися інерції. Так відбувається з переважною більшістю людей. Важливо не йти без зупинок, а, зупинившись і повернувшись на кілька кроків назад, знову встати і почати свій шлях. Зробивши це кілька разів, ви, можливо, виявите, що кожного разу “стартуєте” вже з нової точки і вам щоразу легше даються наступні кроки.
  • Засвойте техніку малих кроків. Дозвольте собі міняти своє життя поступово. Не змушуйте себе з завтрашнього дня або з понеділка починати жити своє “ідеальне наповнене життя”. Зазвичай з цієї затії нічого не виходить, і люди розчаровуються у своїй ідеї вийти з рутини. Водночас, якщо почати з якихось маленьких змін (наприклад, 30 хвилин на день присвячувати вивченню нових іноземних слів), зміни почнуться практично одразу. А у позитивних змін є така властивість одразу давати багато енергії, яка мотивує на нові зміни. 
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть "Ctrl+Enter"
Робота – дім: як змінити звичну рутину

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: