Про жіноче відверто та з гумором!
Думки, Цікаво

Я консультую у сфері стосунків вже 10 років і хочу розповісти, які 3 речі важливі для чоловіків, а які — для жінок

Знову психологія, скажете ви? Знову стосунки? “Та у нас все добре, у нас чудесна сім’я”, — обуряться хейтери. Радіємо, якщо це так, але число розлучень неухильно зростає, а нещасливі подружжя отруюють життя одне одному.

Ми знову звернулися до думки авторитетів — психолога Бориса Герцберга, слова якого про стосунки надихнули нас на цю статтю. Він — спеціаліст у стосунках чоловіків та жінок, і його точка зору справді цікава.

У стосунках чоловіки шукають 3-ох речей, ну гаразд — двох основних. Перше — симпатії і, можливо, любові. Чому можливо — стосунки починаються із симпатії. Якщо людина вам подобається, то знайте, що чоловікові потрібні дві речі:

Щоб до нього ставилися як до чоловіка.
Щоб його цінували.

Почнемо з 1-го пункту, тому що багато жінок не розуміють, що таке «ставитися до чоловіка як до чоловіка». Я стикаюся з цим в практиці регулярністю: жінка поводиться гіпервідповідально.

Вона — головна в парі, але це місце зовсім не її. У подружжі вона “доросла”, а поруч з нею живе “дитина, інфантил”. Останній теж звикається зі своїм новим статусом. Так, “доросла” жінка, яка швидко бере на себе материнські функції (“Який він у мене недолугий!”), і чоловік-“дитина” (“Так, я такий!”) творять подобу стосунків. Подоба тому, що в цих стосунках насамперед зникає секс. За ним нівелюються жіночо-чоловічі ролі, поступаючись місцем батьківсько-дитячим стосункам.

Чоловік перестає вважатися чоловіком. На нього не покладаються. Його міра відповідальності ставиться під сумнів. У ньому взагалі регулярно сумніваються і втрачають до нього довіру. Ви колись відчували, що у вас постійно сумнівалися? Цей стан повністю знищує в людини віру в себе. У таких стосунках не буде щасливою жодна зі сторін. Тому до чоловіка треба ставитися як до чоловіка.

2-й пункт: Як саме цінувати чоловіка.

Очікую на зустрічне запитання: “А чому лише чоловіка? Всіх треба цінувати?” Дещо забудьте зараз про себе та погляньте на чоловіка. Якщо він викликає у вас симпатію, ви захочете себе запитати: “Чого потребує саме він, а не “всі”?”

Чоловіки живуть у світі досягнень. Їм важливо отримувати позитивну оцінку, тому що світ чоловіків дуже ієрархічний. Чоловіки дивляться один на одного зверху вниз або знизу вгору. Те, як вони будуть дивитися на інших, залежить від того, як чоловік дивиться на себе. Тому чоловік:
— повинен знати, що він молодець;
— повинен чути це перш за все від своєї жінки.

Чоловік потребує того, щоб його досягнення хвалили і цінували. Так, потребує! Так, будь-які! «То мені йому ще хліб маслом намастити?!» Не треба, просто похваліть його, якщо він зробив собі хліб з маслом сам. Зверніть на це увагу.

Чоловік цінує, коли жінка зауважує його досягнення. Навіть незначні, і особливо такі. Адже без малих кроків не зробиш великих.

І підтримка. Не постійна критика, а підтримка. Перш за все емоційна. Вона полягає в жіночому спокої, в теплому слові, в ніжному доторку, в якому чоловік може на трохи розслабитися і знову повернутися в жорсткий світ чоловічої конкуренції.

Жінки плутають справжнє значення слова “підтримувати”: це не занурюватися в проблеми чоловіка, не насильницьки лізти йому в душу, якщо він не готовий. Підтримувати — це бути чулою і здатною оцінити.

Я багато працюю з жінками над темою стосунків. Хочу продемонструвати зараз ситуацію з такими універсальними практичними труднощами, які виникають між чоловіком і жінкою.

Коли чоловік каже «можливо».

— Коханий, у мене вийде?
— Можливо, я не експерт.

— У нас все буде добре?
— Хтозна? Може. Ну так, напевно, буде…

— Я завагітнію в цьому році?
— Ну я ж не лікар! Можливо. Постараємося.

Ці «можливо»-відповіді страшенно дратують жінок. Чоловіки цього не розуміють. «Я ж не можу точно передбачити, — каже він. — У всьому потрібна міра критики і сумнівів». Але жінка запитує про щось з надією, вона шукає не прогнозів. Вона шукає підтримки.

«Зробимо обов’язково».
«Я взагалі не знаю, як буде, але я буду весь час з тобою і допоможу тобі».
«Я бачу, що тобі важко, мені теж важко. Ми все з тобою подолаємо».
“У тебе все вийде. Ти просто втомилася».

Ось приблизно те, що хоче чути жінка на свою невпевненість.

Намагайтеся, як чоловік, не розхитувати жіночий човен тривоги і не годувати її черв’ячка сумнівів. Жінки не дурні та розуміють, що результат не можна спрогнозувати. Але їм потрібні ваша спина і душевна сила, щоб подолати свою невпевненість щодо проблеми.

Жінка хоче 3 речей:
1. Побачити, що її чують.
2. Побачити, що чоловікові не все одно.
3. Спертися на чоловічий острівець впевненості в собі.

Коли жінка це отримує, вона сама прекрасно дає раду з усіма своїми труднощами.

Загалом, три речі у кожного з нас. Але дуже багато пар так і живуть без них. І там, де чоловік не відчуває себе чоловіком, жінка не відчуває себе жінкою. І навпаки. Якщо ви не хочете або не можете робити так, щоб ваша кохана людина відчувала себе у стосунках з вами щасливою, ви обидва програєте.

 

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть "Ctrl+Enter"
Я консультую у сфері стосунків вже 10 років і хочу розповісти, які 3 речі важливі для чоловіків, а які — для жінок

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: