Про жіноче відверто та з гумором!
Відвертo, Думки

«Я нікому нічого не винен»: нова чоловіча філософія

Так, чоловіки нікому нічого не винні. І жінки нічого не винні. І взагалі ніхто нікому не винен, але… Диявол, як завжди, криється в деталях…

Все частіше зустрічаю думку, що чоловікові, по суті, не так вже багато і треба. Мовляв, раніше-то ми думали, що чоловікові потрібен будинок, сім’я, дружина, діти, робота, дерево, власноруч посаджене за вікном. Досягнення, саморозвиток, прагнення вперед, жінки, в кінці кінців. А тепер виявляється, що нас обманювали, чоловік може і без всього цього. І так йому навіть краще.

Буквально протягом кількох днів натрапила на три подібних історії, поданих як історії успіху.

Перша – історія 45-річного бізнесмена, який одного разу зрозумів, що йому набридло тягти сім’ю, надривати жили заради постарілої дружини (на 10 років молодша за нього, до речі) і дітей, яким він зараз не дуже-то й потрібний, і звалив в захід. Точніше, не в захід, а вартувати один з нових споруджуваних житлових комплексів за містом. Зарплату він отримує символічну, офіційно звісно, живе в будівельному вагончику, дивиться старий телевізор на старому дивані. Пере і ходить в туалет незрозуміло де, їсть незрозуміло що, не п’є (набридло, та й нема на що). Але абсолютно щасливий. Адже тепер у нього є маса вільного часу, і сонце, урочисто встає за горизонтом.

Інший – громадянин, що втратив роботу , який довго не міг знайти місце роботи, яке б не принижувало його ЕГО. За 7-10 тисяч він працювати не хотів, а більше йому ніхто не давав, це вам не столиця. В результаті громадянин півроку сидів на шиї у дружини, яка не хотіла виявляти розуміння, адже у пари підростала дитина. В результаті під час однієї зі сварок чоловік пішов. Заселився в якусь кімнату без меблів, спить на матраці, харчується чимось там, і знову щасливий. Питання про те, як дружина, залишившись одна, повинна піднімати дитину, кокетливо ховається від читача.

Третій – чоловік у самому розквіті сил, що живе з матір’ю. Прагнення до кращого – немає, зарплата – символічна. В принципі, нічого страшного в цьому не було б, якби громадянин був самостійним і жив виключно за свій рахунок. Але мати, яка переступила вже пенсійний вік, скаржиться на те, що не може піти з роботи. Адже без неї дитина не впорається. А ходити на службу з кожним днем ​​стає все важче. Пробувала заводити розмови з сином – йому і так добре.

З одного боку, радує, що в цілому люди хоча б почали замислюватися над тим, за якими цінностями вони йдуть, за своїми або за нав’язаними суспільством. Радує і те, що чоловіки трохи навчилися протистояти агресивній пропаганді кар’єризму як головної цінності. Можливо, це позитивно позначиться на їхньому здоров’ї та тривалості життя. Напружує інше.

Як на мене всі ці «повинен бути щасливий, і більше нікому нічого не винен» можуть проводитися тільки за власний рахунок. Тобто сам по собі самотній самостійний чоловік (і жінка теж, чого вже там) може жити так, як він хоче. А ось якщо чоловік вже перебуває у шлюбі, тим більше наробив в ньому дітей, або живе з батьками – тоді він вже включений в якусь систему відносин, в якій, вибачте, повинен, повинен і ще раз повинен. І право його на безтурботне існування закінчується там, де починаються права дітей і батьків.

Бути самотнім «вовняним Вовчарою», відкидати зарплату, кар’єрний ріст, необхідність сім’ї, саморозвитку і благ цивілізації, звичайно, можна. Але, по-перше, це ризиковано (не дай бог у нашого аскета заболить зуб або виникнуть більш серйозні проблеми зі здоров’ям).

По-друге, дуже нудно. Можливо, так може жити чоловік 80-ти років. Але якщо від усіх радощів життя відмовляється сорокарічний – мені його стає якось шкода. Зрештою, люди в більшості розраховані на щось більше, ніж існування в стилі кота.

А по-третє, бути «вовняним Вовчарою» можна тільки тоді, коли твій комфорт не забезпечують дружина або мати, які надриваються за двох, які  змушені брати на себе частину чужого тягаря і чужих проблем. Адже так?

Автор: morena_morana

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть "Ctrl+Enter"
«Я нікому нічого не винен»: нова чоловіча філософія

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: