Про жіноче відверто та з гумором!
Відвертo, Думки

Любов чи залежність? Коли почуття можуть шкодити…

Ви проводите цілий день разом з коханою людиною і відчуваєте себе на сьомому небі. Але на наступний день вона не відповідає на ваші дзвінки – і вас охоплює тривога, злість, відчай. Що це – любов чи залежність?

Розвиток емоційної залежності нагадує падіння в чорну діру: вам здається, що все в порядку, але ви не помічаєте моменту, коли все змінюється. Ваше життя наповнюється тривогою, роздратуванням, хворобливими фантазіями.

Світ спотворюється, а в його центрі виявляються лише інтереси коханого. Якщо партнер схильний до маніпуляції і психологічного вампіризму, такі стосунки можуть обернутися катастрофою.

Ви відчуваєте, що не можете без нього (неї) жити

Залежність – це потреба в комусь, хто, як нам здається, зможе заповнити вакуум в нашому житті. Коли ви відчуваєте, що самотні і можете покладатися тільки на себе, хтось прийде і протягне рятівний канат – хтось, хто зможе вислухати, допомогти, кому ви зможете повністю довіритися. Але любов – це не потреба.

Здорове взаємне почуття можливе лише між самодостатніми людьми. У людини, схильної до залежності, немає чіткої ідентифікації та особистісних кордонів: «Я – це я». Замість цього він думає: «Я не знаю, хто я». Її особистість переплутується з особистостями тих, з ким вона спілкується.

У будь-яких здорових відносинах завжди є період ідеалізації. Але коли він проходить, любов залишається

В результаті така людина стає одержимою об’єктом своєї любові. Цю поведінку підживлює ілюзія: «Чим ближче я до тебе, тим яснішою є моя ідентичність». Міцно прив’язавши своє «Я» до особистості іншого, залежна людина втрачає свободу волі і здатність існувати окремо.

Ви хочете від нього (неї) всього і відразу

Нам здається, що об’єкт нашого інтересу повинен втілювати в собі все, чого ми чекаємо від нього. Ми звалює на нього весь вантаж наших уявлень про ідеал. Це можуть бути взаємовиключні вимоги: скажімо, нам важливо, щоб інший розумів з півслова і поважав наші бажання, але при цьому міг приймати за нас всі важливі рішення. Рано чи пізно така установка призведе до розчарування і бажанням «підправити» реальність.

У будь-яких здорових стосунках завжди є період ідеалізації. Але коли він проходить, любов залишається (якщо це вона). У міру того як відносини розвиваються, довіра між партнерами зростає, вони стають ближчими. Замість того щоб намагатися переробити партнера, якщо він у чомусь не задовольняє нашим уявленням про нього, ми приймаємо його.

Здорові і залежні відносини розвиваються в різних напрямках. У залежних відносинах ми віримо, що головну роботу зробить «магія», «хімія». У здорових ми постійно працюємо, вчимося і дізнаємося партнера. І наша любов росте, долаючи випробування.

Ви хочете, щоб партнер належав тільки вам

Залежні відносини часто пройняті ревнощами. Вони виникають через невпевненість і іноді сягають розмірів клінічної параної. Залежна людина досконально вивчає сторінки коханого в соціальних мережах, аналізує кожне його слово і погляд, може навіть влаштовувати за ним стеження. І це при тому, що той може навіть не підозрювати про це і не брати до уваги відносини серйозними.

Справжня близькість передбачає спокійну довіру. Звичайно, навіть хороші відносини не вільні від сумнівів. Але людина спочатку вірить і тільки потім підозрює. Вона спокійно приймає той факт, що його партнер контактує з безліччю різних людей, серед яких трапляються і досить привабливі особистості. Якщо вам потрібен неподільний контроль над коханим – це ознака того, що ви потрапили в залежність і боїтеся її розірвати.

Вам здається, що між вами є таємничий зв’язок

Оточуючі можуть вважати, що між вами немає нічого спільного, що ваші стосунки – суцільні сварки і образи. Але ви відмовляєтеся вірити: вам здається, що саме він розуміє вас як ніхто інший. Це робота несвідомого. Воно штовхає нас назустріч тим, в кому ми бачимо відображення наших несвідомих уявлень про себе.

Якщо ви перебуваєте в стресі і відчуваєте себе вразливим, якщо ви підсвідомо відчуваєте, що вам потрібна допомога, ви будете привертати до себе тих людей, які відчувають те ж.

Ви не будете усвідомлювати небезпеки, тому що сама ситуація буде здаватися знайомою. Але це відчуття оманливе: такі стосунки будуть лише підживлювати ваші слабкі сторони і посилювати нервове виснаження.

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть "Ctrl+Enter"
Любов чи залежність? Коли почуття можуть шкодити…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: