Про жіноче відверто та з гумором!
Думки

10 порад про кохання від Будди (якби він ходив на побачення)

Ви будете здивовані, але в буддійському вченні є багато мудрості, яка застосовується до такої тонкої та делікатної сфери, як любовні стосунки.

Знайомство, перше побачення, зустрічі, розставання – все це дуже хвилююче для кожного з нас і викликає безліч питань. Навряд чи ваші друзі та рідні знають про це набагато більше, ніж ви. У мистецтві любити кожен протоптує власну доріжку, навчається на своїх помилках, нерідко дуже прикрих.

А якщо звернутися до філософії Будди? Ви будете здивовані, але в буддійському вченні є багато порад, які застосовуються до такої тонкої та делікатної сфери, як любовні стосунки.

Часто запитую, як можна використовувати мудрість Будди, коли починаєш з кимось зустрічатися чи, навпаки, доводиться розлучатися. У такі хвилини завжди звертаюся до книги доктора філософії Шарлотти Касл: «Якби Будда ходив на побачення. Як знайти своє кохання».

Шарлотта Касл у забавній формі розглядає одну з найважливіших речей у житті кожної людини – проблему пошуку своєї половини, коханої людини. Тільки річ у тому, що, якби Будда справді давав поради щодо побачень, то вони б могли привести сучасних людей у замішання і ще більше заплутати. Тому ці правила дано з поясненнями, зрозумілими кожній людині, навіть незнайомій із філософією буддизму.

Виявляється, якщо розглядати побачення, як частину духовного шляху, дотримуватися цих «правил» дуже просто.

Слід бути добрими та скромними з тими, з ким зустрічаєтеся. Ви повинні дивитися на них як на рівних завжди.

«Коли ви вирішили розлучитися з кимось чи більше ніколи не бачитися, пам’ятайте, що ви були частиною його (її) історії в якийсь момент. Тому постарайтеся, щоб написана вами історія не залишила шрамів на серці цієї людини».

Тлумачення: Зробіть все можливе, щоб попрощатися по-доброму, залишившись друзями.

«Рівність не означає, що люди однаково багаті, рівні за соціальним станом або однаково гарні. Справжня рівність означає, що люди ставляться один до одного, як до рівних собі, коли мова заходить про плани на майбутнє, любов і прийняття рішень. Вони абсолютно рівноправні, нікому не доводиться жертвувати собою чи відмовлятися від якихось важливих речей».

Тлумачення: Рівність – це не рахунок, хто кому більше винен. Рівність ґрунтується на спільних цінностях, розумінні та взаємній повазі.

«Коли відносини побудовані на нерівності, і один із партнерів постійно підкоряється, той, хто командує, теж програє. Адже він ніколи не думає про себе. У його серці немає місця для зростання, гнучкості чи теплоти. А отже – не може утворитися справжній зв’язок «ми», що призводить до духовного союзу».

Тлумачення: У рівноправних відносинах обидва партнери мають рости і розвиватися разом, а не хтось один вчить іншого, як жити і «куди» рости.

Будьте готові до змін, залишайтеся відданими та стежте за своїми думками.

«Все постійно змінюється – наші думки, клітини, гормони, волосяний покрив, свідомість, стосунки та природа довкола. Замість того, щоб намагатися «заморозити» зараз і чіплятися за нього, згадайте, що життя означає відпускати старе та приймати нове».

Тлумачення: Єдина константа у нашому житті – це зміни. Кожен новий день – це новий шанс відпустити минуле та прийняти щось нове.

«Залишатися вірними нашій подорожі – це пізнати ритм, тон та пульс внутрішнього світу. Пісні, яка належить лише нам. Коли дві людини дарують красу і багатство своєї внутрішньої музики одна одній, виходить нова чарівна композиція, контрапункт, гармонія, ідеальне переплетення голосів. Якщо ми відмовимося від своєї внутрішньої мелодії, намагаючись підлаштуватися під чужу, щастя це не принесе. Це буде залежність та стосунки без гармонії».

Тлумачення: ми повинні дізнатися і прийняти себе справжніх, перш ніж брати участь у відносинах. Інакше потрапимо у пастку залежності та будемо нещасними.

«Якщо всередині живе переконання: «Мене завжди кидають», то так усе відбуватиметься. Ми самі створюємо подібні ситуації, не помічаючи людей, які могли б бути вірними та відданими. Наше завдання на духовному шляху – перестати повторювати ті самі старі історії та навчитися втілювати в життя свою власну історію шляху».

Тлумачення: Думки – матеріалізуються. Бажаєте змінити життя – змініть свої думки.

Ризикуйте, дійте за велінням свого серця (а не Его), не забуваючи, що на першому місці – доброта.

“Ми можемо або торгуватися, вагатися і триматися за комфорт і безпеку, або – глибоко зітхнути і сказати: візьми мене за руку і стрибаємо у вогонь”.

Тлумачення: Ризикуйте у коханні – воно того варте.

«Написано стільки книг про знайомства, де маса порад та правил про те, що говорити, що робити. Але на духовному шляху правила дуже прості. Вам лише слід запитати себе: «Чим я керуюся? Душею чи власним Его?»

Тлумачення: егоїстичні дії люблять правила. Душа ж не потребує правил, щоб спрямовувати нас.

«Его каже, що «…я хочу, щоб мене задовольнили». Душа каже, що мені потрібен той, хто допоможе прокинутися, відкрити себе, стане справжнім компаньйоном та другом у подорожі».

Тлумачення: якщо ми самодостатні, то не чекаємо, що нас розважатимуть і робитимуть щасливими.

«Ще один аспект серцевої доброти полягає в тому, щоб пам’ятати про те, що основа добрих стосунків – це не відсутність недоліків, а чесність і готовність визнавати свої помилки. Ми – лише люди, і коли приймаємо цю істину, то можемо вибачатися за грубість, неуважність чи нечесність, зовсім не принижуючись. Наше вибачення перед іншою людиною є формою прийняття себе. Ось що є основою справжньої близькості».

Тлумачення: Чесно визнаючи свої недоліки та помилки, ми виявляємо співчуття до себе та інших людей.

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть "Ctrl+Enter"
10 порад про кохання від Будди (якби він ходив на побачення)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: