Про жіноче відверто та з гумором!
Відвертo

Все, що потрібно знати про вагітність з 1 по 40 тиждень

Вагітність – особливий час в житті кожної дівчини, яка, незважаючи на інформаційну еру, оточена масою міфів і упереджень. Ми вирішили розібратися з тим, що відбувається з тілом жінки і з самою дитиною в утробі матері на кожному тижні вагітності.

Тиждень 1

Найдивніше в першому тижні вагітності – це те, що ти ще, по суті, не вагітна. Відповідно до думки лікарів, зачаття відбувається на 2-3 тижні після затримки місячних.

Тиждень 3

Якщо офіційно на другому тижні ти ще не вагітна, то на третій вже так. Вітаємо! Якщо відбулося запліднення, ембріон, який в цей момент називається бластоцистом, прикріплюється до стінки матки.

Тиждень 4

Твоя дитина, на даний момент представляє собою невелику групу клітин розміром з макове зернятко. Приблизно в цей час ембріон ділиться на дві частини. Одна з нього стає плацентою, друга перетворюється в маленького чоловічка.

Тиждень 5

Готова до магії? Всього лише на п’ятому тижні серце твого малюка починає битися! Рівень «вагітного» гормону hCG в твоїй крові починає скакати, викликаючи всі ознаки токсикозу – мало приємного явища.

Тиждень 6

А тепер твоя дитинка розміром з горошину, сердечко видає близько 150 ударів на хвилину, крім того, починають формуватися риси обличчя.

Тиждень 7

В цьому періоді швидко збільшується мозок дитинки, а риси її обличчя стають більш впізнаваними. Також зростають ручки і ніжки, що дозволяють дитині рухатися в утробі матері.

Тиждень 8

Зараз малюк вже розміром з малину, його мозок стає більш складним, ембріональний хвіст зникає, щоб потім стати куприком.

Тиждень 9

Поки що рано говорити про стать дитини, але саме в цей період починають формуватися зовнішні статеві органи. На 9 тижні у дитини вже присутні всі частини тіла, які продовжують рости.

Тиждень 10

На десятому тижні плечі і плечові суглоби дитинки починають згинатися, що забезпечує їй більшу рухливість і свободу в маминому животі. Починають формуватися пальчики рук і ніг.

Тижні 11-13

Дитина починає дихати в навколоплідних водах через пуповину, формується скелет. На тринадцятому тижні розмір малюка стає з лимон.

Тижні 14-16

Малюк починає корчити гримаси, скошує очі і хмуриться, коли лицьові м’язи починають скорочуватися. До 16 тижня він вже може смоктати пальчик і випрямляти спинку.

Тиждень 18

Всі ці розмови з малюком через власний живіт починають бути виправданими – маленька людина починає вас чути, тому безпомилково впізнає голос батьків відразу після народження.

Тижні 20-22

Малюк починає штовхати маму ніжками! Саме на 20-му тижні, зазвичай, вагітна дівчина вперше починає відчувати поштовхи малюка. Приблизно в цей же час роблять друге УЗД, на якому визначають, хлопчик чи дівчинка.

Тиждень 28

О, дитинка вже гігант – розміром з баклажан. А ще він починає відкривати і закривати очі – до цього моменту вони весь час були закритими.

Тиждень 37

З цього тижня малюк може почати активно проситися на світ – лікарі будуть пильно відслідковувати ознаки можливих швидких пологів. Пора збирати сумку в пологовий будинок – чудо може статися в будь-який день!

За матеріалами

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть "Ctrl+Enter"
Все, що потрібно знати про вагітність з 1 по 40 тиждень

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: