Про жіноче відверто та з гумором!
Думки

Чому ми не хочемо пов’язувати долю з чоловіками, які ділять витрати порівну

Останню сотню років жінки в усьому світі з успіхом борються за рівноправність. Однак з рівними правами прийшли і рівні обов’язки, і багато хто з нас виявився до цього не готовий. Традиційні гендерні ролі змішалися, і тепер чоловіки та жінки сперечаються, хто кому і що винен. 

Часи, коли середньостатистична жінка вважалася неповноцінним членом суспільства, давно пройшли. Сьогодні багато хто успішно поєднує і кар’єру, і сімейне життя – в загальному, не відстають від чоловіків, які раніше виступали головними, а часом і зовсім єдиними годувальниками.

Мешканки цивілізованих країн (ми не беремо до уваги мусульманські держави, адже релігія – окрема складна тема) давно вимагали рівних прав і нарешті отримали їх. Разом з цим, зрозуміло, змінилося і ставлення чоловіків до жінок. Багато представників сильної статі не чекають від своїх коханих, що після заміжжя вони залишать роботу «з 9 до 18» і з головою підуть в сімейні клопоти. Навпаки, вони підштовхують обраниць до праці і поза домом.

Рівні доходи, до яких ми так прагнемо, автоматично мають на увазі, що і в сімейний бюджет внесок буде приблизно однаковим.

Деякі чоловіки відразу попереджають, що мають намір ділити всі витрати навпіл – мотивуючи це тим, що відносини мають на увазі рівне партнерство і користь від кожного. Далеко не всіх дружин і подруг, які звикли до того, що чоловіки повинні за ними доглядати, влаштовує такий розклад. 

Привіт, я «половинник»!

Чоловіки, яких називають «половинниками», самостійно ведуть особистий бюджет і педантично ставляться до кожної витраченої копійки. Зрозуміти їх можна: переважній більшості жителів пострадянського простору гроші дістаються нелегко. Іноді підрахунки витрат перетворюються в хворобливу манію. Особливо, якщо кровно зароблені йдуть не тільки на власні потреби.

Лікар-психотерапевт Анна Чайкіна вважає, що жінкам, що вступили в шлюб з «половинниками», складно розслабитися і насолодитися материнством. Адже під час декрету вони зі зрозумілих причин не можуть вносити свою половину в сімейний бюджет, через що найчастіше і починаються проблеми.

«Якщо обранець пропонує вам такі відносини, біжіть від нього. Це вірна ознака того, що він не готовий до батьківства і не може нести відповідальність за вас і ваших дітей », – поділилася Чайкіна.

Чоловіки ж дотримуються трохи іншої точки зору. Психотерапевт Віталій Кекух пояснює намір ділити витрати навпіл звичайною незацікавленістю. Він вважає, що таким чином залицяльник подає сигнал, що поки не готовий до серйозних стосунків, та й взагалі не впевнений у своєму виборі. Експерт також попросив жінок не забувати, що фінансове становище у всіх різне і далеко не кожен в змозі оплатити похід в ресторан або спільну відпустку. Кекух впевнений, що іноді жінки самі відбивають бажання фінансово брати участь і в їх житті. Вимагати дорогі подарунки – не найкраща ідея. Є ризик бути обвинуваченою в меркантильності. І тоді вже не зрозуміти, хто гірший: розважлива дамочка або її кавалер- «половинник»?

Родом з дитинства

Не відкриємо Америку, якщо в черговий раз нагадаємо, що певні життєві установки закладаються ще в дитинстві. Нерідко ми приймаємо рішення, спираючись на досвід батьків. Викладач психології відносин Міла Левчук вважає, що «половинниками» не народжуються, а стають під впливом обставин. «Можливо, такі чоловіки виховувалися з установкою, що всім жінок навколо від них щось потрібно. Напевно матері вселили їм, що представниці слабкої статі – ті ще хижачки, які тільки і будують плани, як би обхитрити з вигодою для себе», – припускає Левчук.

Спасибі феміністкам?

Поки багато західних селебріті просувають ідеї фемінізму, наші жінки згадують приклади матерів і бабусь. Так, вони також і працювали, і ростили дітей. Ось тільки в більшості сімей здобувачами все ж вважалися чоловіки, та й про поділ доходів мало хто думав в ті часи.

«Сьогодні ми самі непогано заробляємо, часто навіть більше чоловіків. Сучасним жінкам неприємно сидіти у когось на шиї, тому вони і сприймають ці правила «половинництва» як адекватні і абсолютно справедливі», – вважає Міла Левчук. Викладач психології відносин попереджає, що під маскою «половинника» може ховатися звичайний альфонс. Спочатку чоловіки і жінки домовляються про рівні умови, вкладаються порівну в загальний бюджет. Однак потім виявляється, що з якоїсь причини партнер не може вносити свою лепту і починає жити за рахунок обраниці. Жінка і рада тягнути чоловіка на собі, коли він її потребує. Але що відбувається, якщо ролі раптом змінюються?

«Декрет – болюча для багатьох тема. Навіть під час відпустки по догляду за малюком «половинники» вимагають, щоб партнерка робила внесок в сімейний бюджет. При цьому ніхто не скасовує традиційні жіночі обов’язки», – говорить експерт. Левчук вважає, що жінки самі винні, що дозволили подібним чином звертатися з собою. Чоловіки більше не хочуть бути годувальниками і не горять бажанням займатися вирішенням побутових питань.

Як виправити «половинника»

Чим раніше ви зрозумієте, що у вас з партнером абсолютно різні погляди на розподіл фінансів в сім’ї, тим краще. Міла Левчук радить придивлятися до фінансової поведінки потенційного чоловіка з першого побачення. Якщо чоловік готовий оплатити вечерю в ресторані, але вимагає чогось натомість, потрібно кілька разів подумати, чи готові ви миритися з таким споживчим ставлення до себе. Фрази на кшталт «навіщо дарувати квіти, якщо мені потім не передзвонять?» повинні відразу насторожувати.

Лікар-психотерапевт Анна Чайкіна вважає, що жінкам, які вступили в шлюб з «половинниками», складно розслабитися і насолодитися материнством. Адже під час декрету вони зі зрозумілих причин не можуть вносити свою половину в сімейний бюджет, через що найчастіше і починаються проблеми.

«Про все потрібно домовитися до того, як ви почали вести спільний побут. Єдиної норми немає. Важливо, щоб обох партнерів все влаштовувало. Якщо вам щось не подобається, ні в якому разі не ображайте думку другої половини. Говоріть, домовляйтеся, мотивуйте на зміни», – радить Ганна Чайкіна.

На думку Міли Левчук, оптимальна версія партнерських відносин – коли кожен знаходиться на своєму місці. Чоловік реалізується як добувач і захисник сім’ї, але при цьому приділяє увагу дружині і дітям. Жінка, в свою чергу, підтримує чоловіка, створює комфортну атмосферу дому та працює для задоволення, а не заради збільшення капіталу.

Якщо не навпіл, то як?

Взагалі психологи виділяють кілька моделей фінансової поведінки. Багато жінок не приховують, що хотіли б, щоб їх партнер повністю оплачував всі рахунки. Однак психотерапевт Віталій Кекух називає такі відносини нездоровими. Все тому, що з часом такий союз перестане приносити задоволення, і жінка відчує необхідність у самореалізації. Буде пізно: до того моменту чоловік почне повністю контролювати обраницю і приймати за неї рішення. «Він буде чекати тотального підпорядкування. Його цікавлять тільки власні бажання», – говорить Кекух.

Інший варіант, коли добувачем в родині є жінка. Багато представниць слабкої статі навмисне приховують доходи, щоб не образити своїх чоловіків. «Дуже багато пар з такими проблемами. Якщо чоловік дізнається про заробітки дружини, він починає чіплятися до неї. Все тому, що вона зайшла на його територію – територію грошей», – каже психотерапевт. Більшості чоловіків важко миритися з тим, що його жінка в чомусь перевершує. Саме через сімейну конкуренцію часто виникають серйозні конфлікти. Вирішити їх можна, головне – не підпускати близьких з їхніми порадами.

За матеріалами woman.ru

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть "Ctrl+Enter"
Чому ми не хочемо пов’язувати долю з чоловіками, які ділять витрати порівну

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: